Atrakcje Regionu

Świnoujście jest miastem dla każdego turysty , tego aktywnego jak i leniucha. Dla gości szukających ciszy i spokoju jak i pragnących gwaru kurortu i wesołej zabawy. Miasto leży na 44wyspach, z których tylko trzy są zamieszkałe przez ludzi: wyspa Uznam, Wolin i Karsibór. Uznam w małej części należąca do Polski, ale skupiająca centrum miasta z administracją i częścią mieszkalną. Tutaj jest plaża , cześć uzdrowiskowo-rozrywkowa miasta i Promenada. Wyspa Wolin - Dzielnica Warszów - To dzielnica przemysłowa znajduje sie tutaj Port Morski ,Terminal promowy i falochron wschodni z Gazoportem.
Dzielnica Przytór na wyspie Wolin nad zalewem Szczecińskim, to dawna ostoja rybacka dziś osiedle willowe i raj dla wędkarzy .Na wyspie Karsibór mamy gospodarstwa agroturystyczne i ostoję ptaków Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków , zabytkową chatę wiejską z XVIII wieku krytą strzecha, XV wieczny kościół oraz stary cmentarz protestancki. Aktywnie wypoczywający maja do swojej dyspozycji wiele tras rowerowych i pieszych. Miasto oplecione jest siecią ścieżek rowerowych, którymi dotrzemy do różnych zakątków. Wycieczka rowerem po niemieckiej stronie wyspy Uznam pozostawi wiele wrażeń. Jest tam sieć wielu ścieżek rowerowych prowadzących przez cesarskie uzdrowiska , lasy, wokół jezior.
Z atrakcji historycznych bez wątpienia największą jest Fort Gerharda po wschodniej części miasta ,zaraz obok mamy najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską . W części zachodniej fort Reduta i falochron ze Stawą Młyn pochodzącą z początku XIXw chyba najbardziej rozpoznawalnym znakiem nawigacyjnym, będącym symbolem miasta Świnoujście. Wędkarze maja też swój raj mogą łowić ryby słodkowodne jak i morskie. Ośrodek Graal serdecznie zaprasza wszystkich turystów i osoby, które chcą się zrelaksować na turnusy rehabilitacyjne i wypoczynkowe do Świnoujscia

 
 
Translate »